Ordo militia Pax Dei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ordo militia Pax Dei

Fórum řádu http://ordo-militia-pax-dei.webnode.cz
 
PříjemPříjem  PortálPortál  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

  Proč řád Pax Dei

Goto down 
AutorZpráva
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 19

 Proč řád Pax Dei Empty
PříspěvekPředmět: Proč řád Pax Dei    Proč řád Pax Dei I_icon_minitimeSun Feb 19 2012, 20:23


Důležité je že víme co chceme a co hledáme. To je také jeden z důvodu proč založit fórum Pax dei . " najít se" svět není veliký ,ale ztratit se v něm dá...........

Diskutujeme a píšeme o všem co nás zajímá a o čem ne? O to můžeš obohatit fórum Ty.

Fórum je pro každého slušného člověka, ať již věřícího či nikoliv. Nejen na fóru, ale i v řádě Pax Dei jsme si všichni rovni.

Víra v boha se vnutit nedá, buď cítíš že věříš nebo ne.

Pro ty co hledají víru, na rozumném ekumenickém základě je právě řád Pax Dei.

Někomu by se zdálo , že náš řád je hodně prokatolický. Ale je to jen zdání . Členové vybírají pokud možno to nejlepší , z křesťanských uskupení a na základě toho sestavují podobu řádu.
Píši náš.
Vstupem do řádu bude i tvůj , jelikož v řádu jsme si všichni rovni i když jsou zde jistá ohodnocení , pravidlo o povyšování je plně platné. Naopak ne nadarmo se říká že poznání je v pokoře. Řád se samozřejmě může rozvíjet a vyvíjet ,ale jen pod dohledem Písma . To jsou jediné hranice které jsou dány .

Chcete zde být pro boží proroctví a víru ,ale klasické řády a jejich regule jsou vám cizí nebo vaše představa neodpovídá a přesto chcete někam patřit a něco budovat?

Vstupem do řádu se musí odložit mnohé představy o rytířství, řády jsou spíše církevní než aby byly stavěny na rytířích bojovnících víry.
V našem řádu se nemusí představivost odkládat , ba naopak snažíme se o zachování znalostí rytířstva , jejich věrnosti a oddanosti k bohu .
Víra je jako strom, má mnoho větví. Ty větve ač z jednoho stromu společně rostoucí neplodí žádné ovoce a to je škoda. Mnohdy ani kmen netuší že nějaké větve má, natož aby zde byla pak nějaká spolupráce.
Pax Dei se tak stává jakousi neutrální půdou pro různá odvětví církve, které bohužel se mnohdy dívají na sebe nevraživě.
Ovšem kmen musí ,ale stále odpovídat Písmu tj. základu křesťanství. Jelikož víra je jako žena , jejich mnoho , jsou krásné a lákavé , ale jen jedna je ta pravá kterou by jsme měli mít rádi a na základě toho jí uznávat a zbožňovat.........
Někdo namítne že rozdíly v církvích jsou značné ,ale je to jen o povrchu v hlouby pod šaty je stále jen ta jedna bytost.

Nespornou výhodou je naše neutralita jelikož nám nikdo do našeho společenství nemůže mluvit. Jen dodržovat základní principy víry křesťanské a na svých stránkách můžeme tak rozvinout větší sdílnost a přátelství a objevit tak celý strom , který spolupracujíc přinese ono toužebné ovoce , Bohu tak potřebné.
Na víře a řádu není důležité jak moc budeme viděni my , ale jak moc naplníme číši poznání pro našeho Pána a jaké mu předložíme ovoce.

Je mnoho ztracených duší , duší které se i stydí ozvat, duší které neví kam se ozvat.
A my by jsme rádi tuto mezeru vyplnili. Mnoho mladých lidí sní a žije s pocitem že nikam nepatří. A tento pocit mnohé přivádí na scestí. Víra není jen o klanění se v kostele , je to o pomoci bližnímu , ale i o zábavě a poznání a radosti ze života………….
Návrat nahoru Goto down
https://ordo-militia-pax-dei.forumczech.com
Anonymní
Anonymní Proč řád Pax Dei Empty
PříspěvekPředmět: Re: Proč řád Pax Dei    Proč řád Pax Dei I_icon_minitimeTue Feb 21 2012, 01:13

Ahoj všem- mám radost z nového fóra  Very Happy , skvělé. Dobrá práce   Like a Star @ heaven  Like a Star @ heaven  Like a Star @ heaven  cheers

Myslím, že oproti jiným na první pohled podobným fórům se toto fórum liší svým zadáním, že zde jde o fórum rytířské a řádové. Moc se těším, jak nám to zde společně půjde a všechny vás zdravím.  What a Face
Návrat nahoru Goto down
Robert de Questu
Bratr sv. Jana z Jeruzaléma
Bratr sv. Jana z Jeruzaléma
Robert de Questu

Poèet pøíspìvkù : 96
Location : United Kingdom of Great Britain

 Proč řád Pax Dei Empty
PříspěvekPředmět: Re: Proč řád Pax Dei    Proč řád Pax Dei I_icon_minitimeTue Feb 21 2012, 20:37

Zdravím, všetkých, hoci väčšinou sa zrejme poznáme z iných, podobne orientovaných fór.... Very Happy Osobne by som hľadal na fóre OMPD to "pax dei" t.j. vzájomnú toleranciu a hľadanie toho, čo nás spája.... Dnešný svet ponúka totiž toľko rôznych možností na protiklady od etnických cez náboženské až po... triedne ? (Alebo to je už preč ?)
Ako mi dovolí čas, budem sa zapájať do historických tém. Okrem stredoveku a rytierskych rádov ma v poslednej dobe zaujala doba 2ww, hlavne otázka - ako zostať v neľudských dobách človekom, rytierom, ktorý zostáva verný svojim ideálom.
Návrat nahoru Goto down
Paul von Sonnenburg
Církev římskokatolická
Církev římskokatolická
Paul von Sonnenburg

Poèet pøíspìvkù : 2202
Age : 56
Location : Praha

 Proč řád Pax Dei Empty
PříspěvekPředmět: Re: Proč řád Pax Dei    Proč řád Pax Dei I_icon_minitimeSat Oct 25 2014, 18:27

vzájomnú toleranciu a hľadanie toho, čo nás spája."

Nejen víra, pokora a vzhlížení k Bohu spojuje lidi, ale i lidství a pochopení druhých.

Možná není dobré dělit lidi na věřící a nevěřící. I křesťan může být dobrý a špatný dle své víry.

Lidé jsou dobří nebo špatní. Těm špatným a bloudícím by jsme měli ukázat tu zdravou cestu. Těm kteří potřebují pomoc, pomoc skusit nalézt.

Bez podání ruky to však nejde........
Návrat nahoru Goto down
http://ordo-militia-pax-dei.webnode.cz/
Sponsored content
 Proč řád Pax Dei Empty
PříspěvekPředmět: Re: Proč řád Pax Dei    Proč řád Pax Dei I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Proč řád Pax Dei
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Ordo militia Pax Dei :: Informace k foru-
Přejdi na: